Otroške barjanske žabarije 2017

Otroške barjanske Žabarije pa smo zelo uspešno izvedli v soboto 17. junija 2017. Na prireditvi za otroke je bilo preko 420 zelo zadovoljnih obiskovalcev. Večina obiskovalcev je bila iz širšega območja mesta, ki so z iskrenim zanimanjem spoznavali skrivnosti Barje. Otroci so uživali ob spoznavanju živalic, ki živijo v in ob jarkih po Barju (žabice, belouške, polžki, murenčki, čebelice,…) in aktivni udeležbi pri igricah (pastirskih igricah, vlečenju vrvi, hoji po »čutni poti«, ustvarjalnih delavnicah in igranju »gasilcev« ter reševalcev. Otrokom smo brezplačno razdelili 500 sladoledov, 160 palačink (ki jih je spekel Stric Tomaž za otroke, ki so zapeli pesmico), 50 sladic v obliki žabice, 20 žabic iz blaga, 80 kart Enka, 50 kompletov šolskih potrebščin in 100 posebnih plastenk za pijačo, česar so bili zelo veseli. Za družinice, ki so bile prvič na Žabarijah smo pripravili posebna spominska darilca. Spremljevalci pa so imeli na voljo 400 plastenk vode.

Na prireditvi so sodelovali člani Čebelarskega društva Barje, Prostovoljnega gasilskega društva Barje, Hiše zabave Pustotnik, reševalci podjetja Paramedik CO in seveda članice in člani našega društva, ki smo otrokom (pa tudi odraslim spremljevalcem) znali povedati marsikaj zanimivega o našem Barju. Imeli smo tudi srečo z vremenom in ob zaključku smo si obljubili, da se dobimo drugo leto na Žabarijah 2018.